Programnaptár
2018 december
HKSzeCsPSzoV
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Aktuális programok

Január 22. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A  népdalok támadása - avagy a magyar zene csodája

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Január 22. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Hangulat Junior

A  népdalok támadása - avagy a magyar zene csodája

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Január 25. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Tre

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

Almira – Overture
Agrippina – Vaghe perle
Rinaldo – Lascia, ch’io pianga
Alcina – Overture
Alcina – Ah, mio cor

Saul – Sinfonia
Messiah – Rejoice greatly
Solomon – Sába királynőjének érkezése
Theodora – O, thou bright sun
Jephtha – Farewell, ye limpid springs

http://odz.hu/koncertek/tre/


Január 26. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Tre

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

Almira – Overture
Agrippina – Vaghe perle
Rinaldo – Lascia, ch’io pianga
Alcina – Overture
Alcina – Ah, mio cor

Saul – Sinfonia
Messiah – Rejoice greatly
Solomon – Sába királynőjének érkezése
Theodora – O, thou bright sun
Jephtha – Farewell, ye limpid springs

http://odz.hu/koncertek/tre/


Január 27. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 

REMEKMŰVÉSZEK

Moldoványi András és zenész barátai hangversenye
Közreműködik: Li Ke - hegedű, valamint Hotzi Mátyás és Tomasz Máté - gordonka

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Február 01. péntek 09:00, Pécs, Liszt Ferenc Zeneiskola

A zenélés olyan, mint a tükör

Szakmai beszélgetés, mesterkurzus


Február 02. szombat 09:00, Pécs, Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium

Mesterkurzus


Február 03. vasárnap 11:00, Budapest, Művészetek Palotája

Debussy-Ravel maraton


Február 07. csütörtök 18:00, Budapest, Tóth Aladár Zeneiskola

Fodorfeum

Kuplék, nóták, dalok a század első feléből

Házigazda: Eckhardt Gábor


Február 08. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Rousseau

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Február 09. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Rousseau

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Február 12. kedd 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

XV. Országos Zongoraverseny - területi válogató

zsűrizés


Február 13. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


Február 14. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


Február 15. péntek 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet


Február 17 - 25. vasárnap - hétfő 10:00, Peking, Központi Konzervatórium

Mesterkurzus és zsűrizés


Február 28 - március 02. csütörtök - szombat 10:00, Eger, Eszterházy Károly Egyetem, Kápolna Terem

ZeneVarázslat - Négykezes Zongoraverseny

Zsűrizés


Március 01. péntek 19:00, Eger, Eszterházy Károly Egyetem, Kápolna Terem

Mitől zong az ora?

Interaktív előadás


Március 05. kedd 10:00, Szekszárd, Liszt Ferenc Zeneiskola

Az együttmuzsikálás öröme

Workshop és interaktív foglalkozás


Március 06. szerda 10:00, Eger, Farkas Ferenc Zeneiskola

Kistérségi Bartók Béla Zongoraverseny

Zsűrizés és bemutató tanítás


Március 09. szombat 18:00, Szombathely, Bartók Terem

Hangverseny Németh Csabáné emlékére


Március 10. vasárnap 11:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Zenélő Családikó

Mitől zong az ora?

Interaktív előadás 


Március 13. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


Március 14. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


Március 19. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Star Bars - avagy "galaktikus" zenetörténeti utazás a harmonikával

Közreműködik: Demeniv Mihály harmonikaművész és tanítványai


Március 19. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Star Bars - avagy "galaktikus" zenetörténeti utazás a harmonikával

Közreműködik: Demeniv Mihály harmonikaművész és tanítványai


Március 19. kedd 17:00, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


Március 20. szerda 08:30, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


Március 22. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Március 23. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Március 24. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


Március 25. hétfő 19:00, Székesfehérvár, Vörösmarty Színház

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Március 28. csütörtök 09:00, Shanghai/Kína, Conservatory of Music

Mesterkurzus


Március 29. péntek 09:00, Shanghai/Kína, Conservatory of Music

Mesterkurzus


Március 30. szombat 09:00, Shanghai/Kína, Conservatory of Music

Felvételi meghallgatás


Április 01. hétfő 11:00, Budapest, Művészetek Palotája

ISKOLÁSKONCERT
Így zenélünk mi! – A „rendkívüliek”
Közreműködnek: a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Előkészítő Tagozatának növendékei
Műsorvezető: Eckhardt Gábor


Április 02. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A Jenki visszatér - avagy az amerikai zene hódítása

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Április 02. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A Jenki visszatér - avagy az amerikai zene hódítása

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Április 05. péntek 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet


Április 06. szombat 10:30, Budakeszi, Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium

Cérnahang

Gála hangverseny Budakeszin


Április 10. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


Április 11. csütörtök 10:00, Budapest, Katolikus Pedagógiai Intézet

Szakmai Nap

Előadás a tehetséggondozásról


Április 13. szombat 17:00, Budapest, Kleblesberg Kultúrkúria

Zenélő Családikó

Mitől zong az ora? - avagy a hangszerről másképpen

A műsort vezeti és zongorán közreműködik: Eckhardt Gábor


Április 14. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 

Az Imporovizátor

Balázs Elemér György (zongora)

közreműködik: Devich Benedek (nagybőgő)

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Április 16. kedd 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

Regionális Kamarazene Verseny

Zsűrielnök


Április 18. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


Április 26. péntek 09:45, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


Április 27. szombat 08:30, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


Május 10. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Georges Sand

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Május 11. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Georges Sand

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Május 15. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


Május 19. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


Május 28. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Baljós árnyak - avagy színek és szenvedélyek a spanyol zenében

Közreműködnek a Zeneakadémia Mesterképzőjének hallgatói

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Május 28. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Hangulat Junior

Baljós árnyak - avagy színek és szenvedélyek a spanyol zenében

Közreműködnek a Zeneakadémia Mesterképzőjének hallgatói

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Július 08 - 12. hétfő - péntek 10:00, Budapest, Zeneakadémia

Mesterkurzus tajvani zongorista hallgatók számára


Augusztus 21 - 26. szerda - hétfő 09:00, Nagykanizsa, Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI

V. Farkas Ferenc Zongoratábor és Mesterkurzus

Kurzusvezető zongoratanár


Szeptember 22. vasárnap 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 1. koncert


Szeptember 27. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lei

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Szeptember 28. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lei

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Október 15. kedd 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 2. koncert


Október 25. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Noi

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


Október 26. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Noi

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


November 13. szerda 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 3. koncert


November 22. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lui

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert


November 23. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lui

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert


December 05. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 4. koncert


Február 07. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Február 08. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Február 28. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 6. koncert


Március 13. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 7. koncert


Március 27. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


Március 28. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


Április 21. kedd 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 8. koncert


Május 15. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert


Május 16. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert