Programnaptár
2019 december
HKSzeCsPSzoV
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Aktuális programok

Február 26. szerda 10:00, Eger, Farkas Ferenc Zeneiskola

Kistérségi Bartók Béla Zongoraverseny

Zsűrizés és bemutató tanítás


Február 28. péntek 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikus Klébzelet

Mitől romantikus? Mitől modern?

Interaktív műsor

RészletekRészletek

1. Chopin: e-moll keringő  ea: Pálmai-Balla Dávid

2. Schubert-Liszt: Frühlingsglaube  ea: Eckhardt Gábor

3. G. Pierné: Introduction et Variations sur une Ronde Populaire

ea: Bakó Noémi, Havasi Kristóf János, Magyary Timót Gergely, Pusomi Viktória Ilona

4. Bartók: Román népi táncok 1-3-2. tételek ea: Pálmai-Balla Dávid

5. Hacsaturjan:Toccata  ea: Pálmai-Balla Dávid

6. Kurtág: Csendes beszélgetés az ördöggel  ea: Eckhardt Gábor

7. P. Iturralde: Hellenikus szvit         

Suite Hellenique: - Kalamatianos - Funky - Valse - Kritis

ea: Bakó Noémi, Havasi Kristóf János, Magyary Timót Gergely, Pusomi Viktória Ilona


Február 28. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 6. koncert

Beavató előadás

RészletekRészletek

Műsor:

Schubert: Befejezetlen szimfónia

Sosztakovics IV. szimfónia

Vezényel: Hámori Máté


Március 05 - 07. csütörtök - szombat 10:00, Kaposvár, Szivárvány Kultúrpalota

Zene-varázslat Négykezes Zongoraverseny

Zsűrizés


Március 17. kedd 10:00, Beregszász, Művészeti Iskola

Mesterkurzus


Március 17. kedd 16:00, Beregszász, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola

Liszti-hiszti


Március 18. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene

Beethoven, a szimfanatikus - A Harmadik


Március 20. péntek 10:00, Szombathely, Bartók Zeneiskola

Sistrum Zongoraverseny

Zsűrielnök


Március 22. vasárnap 11:00, Budapest, Zeneakadémia Solti terem

Lisztkukacok Akadémiája

Vadak


Március 22. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Gradus ad Publicum V.

A középpontban Hargitai Imre tanár úr 

Szerkesztő, házigazda: Eckhardt Gábor


Március 24. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Beethoven 1. - A lázadó


Március 24. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Beethoven 1. - A lázadó


Március 25. szerda 10:00, Dunaszerdahely, Művészeti Iskola

"Bartókoskodó - avagy a népzene a műzenében" 

Interaktív előadás és hangverseny


Március 25. szerda 18:00, Budapest, Országos Széchenyi Könyvtár

Az OSZK Kórusának tavaszi hangversenye

Közreműködik: Eckhardt Gábor


Március 27 - 29. péntek - vasárnap 10:00, Szentendre, Vujucsics Tihamér Zeneiskola

X. Országos Verseny a továbbképző évfolyamokra járó tanulók számára

Zsűrielnök


Március 31. kedd 09:30, Szekszárd, Liszt Ferenc Zeneiskola

Tolna Megyei Zongoraverseny

zsűrielnök


Április 03. péntek 09:30, Veszprém, Csermák Antal Alapfokú Művészeti Iskola

Lantos Magda Zongoraverseny

Zsűrielnök


Április 07. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Beethoven 2. - A költő


Április 07. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Beethoven 2. - A költő


Április 08. szerda 10:00, Gyöngyös, Pátzay János Katolikus Zeniskola

Heves megyei Zongoraverseny

Zsűrizés


Április 17. péntek 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikus Klébzelet

Vetélkedő


Április 19. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Gradus ad Publicum VI.

Puskás Máté (zongora) és Eszenyi Zsombor Dániel (klarinét) hangversenye


Április 21. kedd 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 8. koncert

Beavató előadás

RészletekRészletek

Schoenberg: Megdicsőült éj

Brahms: IV. e-moll szimfónia

Vez: Stanislav Kochanovsky


Április 22. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene

Beethoven, a szimfanatikus - A Kilencedik


Április 23 - 25. csütörtök - szombat 10:00, Keszthely, Balaton Színház

Helikon Verseny

Zsűritag


Április 29. szerda 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

Regionális Kamarazene Verseny

Zsűrielnök


Május 03. vasárnap 09:00, Tokió/Japán, Egyetem

Japán Bartók Zongoraverseny

Zsűrizés


Május 04. hétfő 09:00, Tokió/Japán, Egyetem

Mesterkurzus


Május 10. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Ne csak Beethovent!

Eckhardt Gábor zongorahangversenye

 

Műsor:

J. S. Bach: Invenciók (válogatás)

L. van Beethoven: c-moll (Pathétique) szonáta op.13

J. Brahms: 4 ballada op.10

J. Brahms: 4 zongoradarab op.119


Május 13. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene

Tehetségmustra


Május 15. péntek 09:00, Budapest, Szabolcsi Bence Zeneiskola

Budapesti Zongoraegyüttesek Fesztiválja

Zsűrizés


Május 19. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Beethoven 3. - A remete


Május 19. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Beethoven 3. - A remete


Május 27. szerda 14:00, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Zongora MA diplomakoncertek

Bizottsági tagság


Június 16 - 21. kedd - vasárnap 08:00, Budapest, Ádám Jenő Zeneiskola

XXI. Vonós és zongora mesterkurzus

Kurzusvezető zongoratanár


Július 20 - 30. hétfő - csütörtök 09:00, Balassagyarmat, Rózsavölgyi Márk AMI

Zene határok nélkül - muzsikustábor

Kurzusvezető zongoratanár


Augusztus 21 - 26. péntek - szerda 08:00, Nagykanizsa, Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI

VI. Farkas Ferenc Zongoratábor és Mesterkurzus

Kurzusvezető zongoratanár


Szeptember 23. szerda 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2020. ősz | 1. koncert

Beavató előadás


Október 02. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Csajkovszkij 1.

Az ODZ bérletsorozata 

Házigazda: Eckhardt Gábor


Október 03. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Csajkovszkij 1.

Az ODZ bérletsorozata 

Házigazda: Eckhardt Gábor


Október 26. hétfő 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2020. ősz | 2. koncert

Beavató előadás


November 06. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Csajkovszkij 2.

Az ODZ bérletsorozata 

Házigazda: Eckhardt Gábor


November 07. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Csajkovszkij 2.

Az ODZ bérletsorozata 

Házigazda: Eckhardt Gábor


November 20. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2020. ősz | 3. koncert

Beavató előadás


November 27 - 29. péntek - vasárnap 09:00, Budapest, Óbudai Társaskör

6. Nemzetközi Bartók Zongoraverseny Zeneiskolások részére

Zsűrielnök


December 02. szerda 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Eörtvös Alapítvány és az ODZ közös hangversenye

Beavató előadás

RészletekRészletek

Stravinsky: Dumbarton Oaks

Varese: Octandre

Mikel Urquiza: új ütős concerto

Grisey: Partiels

Ravel: La Valse


December 04. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Csajkovszkij 3.

Az ODZ bérletsorozata 

Házigazda: Eckhardt Gábor


December 05. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Csajkovszkij 3.

Az ODZ bérletsorozata 

Házigazda: Eckhardt Gábor


Január 22. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2021. tavasz | 1. koncert

Beavató előadás


Március 17. szerda 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2021. tavasz | 2. koncert

Beavató előadás


Április 09 - 11. péntek - vasárnap 10:00, Balassagyarmat, Rózsavölgyi Márk AMI

XII. Országos Négykezes és Kétzongorás Verseny

A zsűri elnöke: Eckhardt Gábor


Április 14. szerda 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2021. tavasz | 3. koncert

Beavató előadás


Május 22. szombat 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2021. tavasz | 4. koncert

Beavató előadás