Programnaptár
2018 október
HKSzeCsPSzoV
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Aktuális programok

December 17. hétfő 18:30, Budapest, Tóth Aladár Zeneiskola

X. Bösendorfer Alma Mater hangverseny

Szokolay Ádám Zsolt zongorahangversenye

Műsorvezetés


Január 11. péntek 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet

Diótörés másképp - avagy az orosz zene csodái


Január 12. szombat 17:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Zenélő Családikó

Mitől zong az ora?

A műsort vezeti és zongorán közreműködik: Eckhardt Gábor


Január 16. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

Hipnózis - avagy hogyan születnek újra remekművek Rachmaninov némaságából

 


Január 17. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


Január 18. péntek 09:30, Nyíregyháza, Vikár Sándor Zeneiskola

Mesterkurzus


Január 22. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A  népdalok támadása - avagy a magyar zene csodája

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Január 22. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Hangulat Junior

A  népdalok támadása - avagy a magyar zene csodája

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Január 25. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Tre

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

Almira – Overture
Agrippina – Vaghe perle
Rinaldo – Lascia, ch’io pianga
Alcina – Overture
Alcina – Ah, mio cor

Saul – Sinfonia
Messiah – Rejoice greatly
Solomon – Sába királynőjének érkezése
Theodora – O, thou bright sun
Jephtha – Farewell, ye limpid springs

http://odz.hu/koncertek/tre/


Január 26. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Tre

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

Almira – Overture
Agrippina – Vaghe perle
Rinaldo – Lascia, ch’io pianga
Alcina – Overture
Alcina – Ah, mio cor

Saul – Sinfonia
Messiah – Rejoice greatly
Solomon – Sába királynőjének érkezése
Theodora – O, thou bright sun
Jephtha – Farewell, ye limpid springs

http://odz.hu/koncertek/tre/


Január 27. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 

REMEKMŰVÉSZEK

Moldoványi András és zenész barátai hangversenye
Közreműködik: Li Ke - hegedű, valamint Hotzi Mátyás és Tomasz Máté - gordonka

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Február 01. péntek 09:30, Pécs, Liszt Ferenc Zeneiskola

Mesterkurzus


Február 01. péntek 10:00, Pécs, Liszt Ferenc Zeneiskola

A zenélés olyan, mint a tükör

Szakmai beszélgetés, mesterkurzus


Február 03. vasárnap 11:00, Budapest, Művészetek Palotája

Debussy-Ravel maraton


Február 08. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Rousseau

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Február 09. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Rousseau

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Február 12. kedd 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

XV. Országos Zongoraverseny - területi válogató

zsűrizés


Február 13. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


Február 14. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


Február 15. péntek 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet


Február 17. vasárnap 10:00, Peking, Központi Konzervatórium

Mesterkurzus és vizsgáztatás


Február 18. hétfő 10:00, Peking, Központi Konzervatórium

Mesterkurzus és vizsgáztatás


Február 19 - 25. kedd - hétfő 10:00, Peking, Központi Konzervatórium

Mesterkurzus és vizsgáztatás


Február 20. szerda 10:00, Eger, Farkas Ferenc Zeneiskola

Kistérségi Bartók Béla Zongoraverseny

Zsűrizés és bemutató tanítás


Február 28 - március 02. csütörtök - szombat 10:00, Eger, Eszterházy Károly Egyetem, Kápolna Terem

ZeneVarázslat - Négykezes Zongoraverseny

Zsűrizés


Március 01. péntek 19:00, Eger, Eszterházy Károly Egyetem, Kápolna Terem

Mitől zong az ora?

Interaktív előadás


Március 05. kedd 10:00, Szekszárd, Liszt Ferenc Zeneiskola

Az együttmuzsikálás öröme

Workshop és interaktív foglalkozás


Március 09. szombat 18:00, Szombathely, Bartók Terem

Hangverseny Németh Csabáné emlékére


Március 13. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


Március 14. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


Március 19. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


Március 19. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


Március 22. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Március 23. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Március 24. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


Március 25. hétfő 19:00, Székesfehérvár, Vörösmarty Színház

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Március 29. péntek 09:45, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


Március 30. szombat 08:30, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


Április 01. hétfő 11:00, Budapest, Művészetek Palotája

ISKOLÁSKONCERT
Így zenélünk mi! – A „rendkívüliek”
Közreműködnek: a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Előkészítő Tagozatának növendékei
Műsorvezető: Eckhardt Gábor


Április 02. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A Jenki visszatér - avagy az amerikai zene hódítása

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Április 02. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A Jenki visszatér - avagy az amerikai zene hódítása

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Április 05. péntek 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet


Április 06. szombat 10:30, Budakeszi, Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium

Cérnahang

Gála hangverseny Budakeszin


Április 10. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


Április 14. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 

Az Imporovizátor

Balázs Elemér György (zongora)

közreműködik: Devich Benedek (nagybőgő)

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Április 16. kedd 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

Regionális Kamarazene Verseny

Zsűrielnök


Április 18. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


Április 26. péntek 09:45, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


Április 27. szombat 08:30, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


Május 10. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Georges Sand

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Május 11. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Georges Sand

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


Május 15. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


Május 19. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


Május 28. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


Május 28. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


Szeptember 22. vasárnap 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 1. koncert


Szeptember 27. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lei

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Szeptember 28. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lei

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Október 15. kedd 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 2. koncert


Október 25. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Noi

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


Október 26. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Noi

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


November 13. szerda 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 3. koncert


November 22. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lui

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert


November 23. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lui

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert


December 05. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 4. koncert


Február 07. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Február 08. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Február 28. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 6. koncert


Március 13. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 7. koncert


Március 27. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


Március 28. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


Április 21. kedd 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 8. koncert


Május 15. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert


Május 16. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert