Calendar
2018 July
MonTueWedThuFriSatSun
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Programs

October 01 - 05. Monday - Friday 10:00, Szabolcsveresmart, Kazinczy Ferenc Általános Iskola

Szabolcs megyei hangversenykörút


October 09. Tuesday 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Egy új remény - avagy a francia zene megújulása


October 09. Tuesday 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Egy új remény - avagy a francia zene megújulása


October 10. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 "Az unalmon túli unalom" - avagy a végtelen szépség Franz Schubert zenéjében


October 11. Thursday 18:00, Budakeszi, Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium

Zongoraavató

Amikor én mégkissrác voltam- interaktív előadás


October 13. Saturday 17:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Zenélő Családikó

Interaktív sorozat zenére vágyó családoknak és mindenki másnak...


October 14. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 

FRANCIA ZENEI FÉNYKOR A XX. SZÁZADBAN

Gonda Katalin (zongora) hangversenye

Közreműködik: Sándor Balázs (klarinét)

Szerkesztő és házigazda: Eckhardt Gábor

DetailsDetails

http://marczi.hu/Content/viewEvents/34/33473


October 18. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2018. ősz | 2. koncert

John Cage | 4’33”
Ives | A megválaszolatlan kérdés
Copland | Az élet ígérete
Elmer Bernstein | A hét mesterlövész
Ellington | Új világ jő
Dvořák | Új világ szimfónia

Közreműködik | Juhász Attila  zongora

Vezényel | Azis Sadikovic 

Beavató előadás

http://odz.hu/koncertek/2/


October 19. Friday 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet


November 08. Thursday 14:00, Budapest, Tóth Aladár Zeneiskola

Babszimpózium

Skálakavalkád - workshop


November 08. Thursday 16:00, Budapest, Tóth Aladár Zeneiskola

Babszimpózium

"A zongoratanítás labirintusában" – Kerekasztal beszélgetés

Résztvevők: Becht Erika nyug. zongoratanár, gyakorlatvezető, az LFZE oktatója, Dr. Domjánné Kiss Adél, a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium tanára, Halászné Veres Zsuzsa, mesterpedagógus- szaktanácsadó, gyakorlatvezető mentortanár (TAZI), Homor Istvánné nyug. igazgató, közoktatási szakértő

Moderátor: Eckhardt Gábor


November 09. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Two

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

g-moll triószonáta 
Concerto Grosso 
d-moll orgonaverseny 
D-dúr hegedűszonáta

http://odz.hu/koncertek/zwei/


November 10. Saturday 10:15, Budapest, Tóth Aladár Zeneiskola

Babszimpózium

Mesterkurzus


November 10. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Zwei

budai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

g-moll triószonáta 
Concerto Grosso 
d-moll orgonaverseny 
D-dúr hegedűszonáta

http://odz.hu/koncertek/zwei/


November 13. Tuesday 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Az ébredő erő - avagy az orosz zene feltámadása


November 13. Tuesday 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Az ébredő erő - avagy az orosz zene feltámadása


November 21. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


November 22. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2018. ősz | 3. koncert

Rautavaara | A fény angyala – VII. szimfónia

Liszt | Dante szimfónia

Közreműködik | Nyíregyházi Cantemus Kórus Pro Musica Leánykara

Vezényel | Kocsár Balázs

Beavató előadás

http://odz.hu/koncertek/3


November 23. Friday 09:30, Veszprém, Csermák Antal Alapfokú Művészeti Iskola

Szakmai Nap


November 25. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


December 11. Tuesday 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Csillagok borúja és derűje - avagy zene Itáliából


December 11. Tuesday 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Csillagok borúja és derűje - avagy zene Itáliából


December 12. Wednesday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2018. ősz | 4. koncert

Szentpáli Roland | La follia – ősbemutató

Schönberg | Variációk zenekarra

Rachmaninov | Rapszódia egy Paganini témára

Lutoslawski | Paganini variációk

Közreműködik | Balog József  zongora

Vezényel | Káli Gábor

Beavató előadás

http://odz.hu/koncertek/4/


December 17. Monday 18:30, Budapest, Tóth Aladár Zeneiskola

X. Bösendorfer Alma Mater hangverseny

Szokolay Ádám Zsolt zongorahangversenye

Műsorvezetés


January 16. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


January 17. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


January 22. Tuesday 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


January 22. Tuesday 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


January 25. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Tre

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

Almira – Overture
Agrippina – Vaghe perle
Rinaldo – Lascia, ch’io pianga
Alcina – Overture
Alcina – Ah, mio cor

Saul – Sinfonia
Messiah – Rejoice greatly
Solomon – Sába királynőjének érkezése
Theodora – O, thou bright sun
Jephtha – Farewell, ye limpid springs

http://odz.hu/koncertek/tre/


January 26. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Tre

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

Almira – Overture
Agrippina – Vaghe perle
Rinaldo – Lascia, ch’io pianga
Alcina – Overture
Alcina – Ah, mio cor

Saul – Sinfonia
Messiah – Rejoice greatly
Solomon – Sába királynőjének érkezése
Theodora – O, thou bright sun
Jephtha – Farewell, ye limpid springs

http://odz.hu/koncertek/tre/


January 27. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


February 08. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique

Óbudai Danúbia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


February 09. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique

Óbudai Danúbia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


February 12. Tuesday 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

XV. Országos Zongoraverseny - területi válogató

zsűrizés


February 13. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


February 14. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


February 19. Tuesday 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


February 19. Tuesday 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


February 22. Friday 10:00, Szekszárd, Liszt Ferenc Zeneiskola

Az együttmuzsikálás öröme

Workshop és interaktív foglalkozás

Az együttmuzsikálás öröme

Workshop és interaktív foglalkozás


February 22. Friday 10:00, Pécs, Liszt Ferenc Zeneiskola

A zenélés olyan, mint a tükör

Szakmai beszélgetés, mesterkurzus


February 24. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


March 13. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


March 14. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


March 22. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique

Óbudai Danúbia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


March 23. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique

Óbudai Danúbia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


March 24. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


March 25. Monday 19:00, Székesfehérvár, Vörösmarty Színház

Salon de Musique

Óbudai Danúbia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


April 06. Saturday 10:30, Budakeszi, Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium

Cérnahang

Gála hangverseny Budakeszin


April 10. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


April 14. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


April 16. Tuesday 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

Regionális Kamarazene Verseny

Zsűrielnök


April 18. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


May 05. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


May 10. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique

Óbudai Danúbia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


May 11. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique

Óbudai Danúbia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


May 15. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"