Calendar
2018 September
MonTueWedThuFriSatSun
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Programs

November 21. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

3 in 1 - avagy az őrülten jó Schumann-zene

 


November 22. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2018. ősz | 3. koncert

Rautavaara | A fény angyala – VII. szimfónia

Liszt | Dante szimfónia

Közreműködik | Nyíregyházi Cantemus Kórus Pro Musica Leánykara

Vezényel | Kocsár Balázs

Beavató előadás

http://odz.hu/koncertek/3


November 23. Friday 09:30, Veszprém, Csermák Antal Alapfokú Művészeti Iskola

Szakmai Nap


November 25. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


November 26. Monday 19:00, Szolnok, Aba Novák Agóra Kulturális Központ

Szolnoki Szimfonikus Zenekar bérleti hangversenye

Műsorvezető: Eckhardt Gábor

DetailsDetails

Műsor

Weber: Euryanthe – nyitány

Schumann: a-moll zongoraverseny op. 54

Brahms: I. (c-moll) szimfónia op. 68

Közreműködik

Fujii Aki, a zenekar premier szólistája – zongora

Leonardo Sini, a 2017. évi Maestro Solti Nemzetközi Karmesterverseny győztes karmestere


November 30. Friday 10:00, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


December 01. Saturday 08:30, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


December 08. Saturday 17:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Zenélő Családikó

Soli deo gloria - avagy a zeneszerzői ihlet és forrásai

A műsort vezeti és zongorán közreműködik: Eckhardt Gábor

DetailsDetails

Műsoron többek között Vivaldi, Bach, Mozart, Haydn, Beethoven, Mendelssohn, Liszt és Bartók zongoraművei


December 11. Tuesday 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Csillagok borúja és derűje - avagy zene Itáliából


December 11. Tuesday 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Csillagok borúja és derűje - avagy zene Itáliából


December 12. Wednesday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2018. ősz | 4. koncert

Szentpáli Roland | La follia – ősbemutató

Schönberg | Variációk zenekarra

Rachmaninov | Rapszódia egy Paganini témára

Lutoslawski | Paganini variációk

Közreműködik | Balog József  zongora

Vezényel | Káli Gábor

Beavató előadás

http://odz.hu/koncertek/4/


December 14. Friday 09:00, Budaörs, Leopold Mozart Zeneiskola

Mesterkurzus


December 17. Monday 18:30, Budapest, Tóth Aladár Zeneiskola

X. Bösendorfer Alma Mater hangverseny

Szokolay Ádám Zsolt zongorahangversenye

Műsorvezetés


January 11. Friday 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet


January 16. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

Hipnózis - avagy hogyan születnek újra remekművek Rachmaninov némaságából

 


January 17. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


January 18. Friday 09:30, Nyíregyháza, Vikár Sándor Zeneiskola

Mesterkurzus


January 22. Tuesday 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A  népdalok támadása - avagy a magyar zene csodája

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


January 22. Tuesday 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Hangulat Junior

A  népdalok támadása - avagy a magyar zene csodája

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


January 25. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Tre

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

Almira – Overture
Agrippina – Vaghe perle
Rinaldo – Lascia, ch’io pianga
Alcina – Overture
Alcina – Ah, mio cor

Saul – Sinfonia
Messiah – Rejoice greatly
Solomon – Sába királynőjének érkezése
Theodora – O, thou bright sun
Jephtha – Farewell, ye limpid springs

http://odz.hu/koncertek/tre/


January 26. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Händel - Tre

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor

Almira – Overture
Agrippina – Vaghe perle
Rinaldo – Lascia, ch’io pianga
Alcina – Overture
Alcina – Ah, mio cor

Saul – Sinfonia
Messiah – Rejoice greatly
Solomon – Sába királynőjének érkezése
Theodora – O, thou bright sun
Jephtha – Farewell, ye limpid springs

http://odz.hu/koncertek/tre/


January 27. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 

REMEKMŰVÉSZEK

Moldoványi András és zenész barátai hangversenye
Közreműködik: Li Ke - hegedű, valamint Hotzi Mátyás és Tomasz Máté - gordonka

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


February 01. Friday 09:30, Pécs, Liszt Ferenc Zeneiskola

Mesterkurzus


February 01. Friday 10:00, Pécs, Liszt Ferenc Zeneiskola

A zenélés olyan, mint a tükör

Szakmai beszélgetés, mesterkurzus


February 03. Sunday 11:00, Budapest, Művészetek Palotája

Debussy-Ravel maraton


February 08. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Rousseau

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


February 09. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Rousseau

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


February 12. Tuesday 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

XV. Országos Zongoraverseny - területi válogató

zsűrizés


February 13. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


February 14. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


February 15. Friday 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet


February 19. Tuesday 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A Jenki visszatér - avagy az amerikai zene hódítása

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


February 19. Tuesday 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

A Jenki visszatér - avagy az amerikai zene hódítása

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


February 20. Wednesday 10:00, Eger, Farkas Ferenc Zeneiskola

Kistérségi Bartók Béla Zongoraverseny

Zsűrizés és bemutató tanítás


February 22. Friday 10:00, Szekszárd, Liszt Ferenc Zeneiskola

Az együttmuzsikálás öröme

Workshop és interaktív foglalkozás

Az együttmuzsikálás öröme

Workshop és interaktív foglalkozás


February 24. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 

Az Imporovizátor

Balázs Elemér György (zongora)

közreműködik: Devich Benedek (nagybőgő)

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


February 28 - March 02. Thursday - Saturday 10:00, Eger, Eszterházy Károly Egyetem, Kápolna Terem

ZeneVarázslat - Négykezes Zongoraverseny

Zsűrizés


March 01. Friday 19:00, Eger, Eszterházy Károly Egyetem, Kápolna Terem

Mitől zong az ora?

Interaktív előadás


March 13. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


March 14. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


March 22. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


March 23. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


March 24. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


March 25. Monday 19:00, Székesfehérvár, Vörösmarty Színház

Salon de Musique - Casanova

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


April 05. Friday 10:00, Budapest, Klebelsberg Kultúrkúria

Muzsikáló Klébzelet


April 06. Saturday 10:30, Budakeszi, Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium

Cérnahang

Gála hangverseny Budakeszin


April 10. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


April 14. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM 


April 16. Tuesday 09:30, Cegléd, Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

Regionális Kamarazene Verseny

Zsűrielnök


April 18. Thursday 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

- az Óbudai Danubia Zenekar bérleti sorozata

Beavató előadás


May 10. Friday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Georges Sand

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


May 11. Saturday 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Salon de Musique - Georges Sand

Óbudai Danubia Zenekar sorozata

Házigazda: Eckhardt Gábor


May 15. Wednesday 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

VIZIZENE

Mindentudás Zeneszalonja a Vizivárosban

Eckhardt Gábor rendhagyó zenetörténeti előadás sorozata "zenekíváncsiaknak"

 


May 19. Sunday 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

GRADUS AD PUBLICUM