Programnaptár
2019 augusztus
HKSzeCsPSzoV
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Aktuális programok

Augusztus 21 - 26. szerda - hétfő 09:00, Nagykanizsa, Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI

V. Farkas Ferenc Zongoratábor és Mesterkurzus

Kurzusvezető zongoratanár


Szeptember 07. szombat 12:45, Gödöllő, F. Chopin Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

Zenehíd - nemzetközi konferencia az ifjúság zenei neveléséről

KÖZÖNSÉG? KÖZÖSSÉG? – INTERAKCIÓK FORMÁLTA "ZENEVELÉS" 

Előadás

RészletekRészletek

Közreműködnek Farkas Lili, Puskás Máté és Rozsonits Ildikó, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Különleges Tehetségek Osztályának hallgatói


Szeptember 08. vasárnap 16:00, Budapest, Zeneakadémia

Bartók Világverseny és Fesztivál megnyitó

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Szeptember 08. vasárnap 16:00, Budapest, Zeneakadémia

Bartók Világverseny és Fesztivál megnyitó

Szerkesztő és műsorvezető: Eckhardt Gábor


Szeptember 18. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene


Szeptember 22. vasárnap 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 1. koncert


Szeptember 24. kedd 09:00, Budapest, Zeneakadémia

Mesterkurzus a tokyoi Geidai Egyetem növendékei részére


Szeptember 27. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lei

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Szeptember 28. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lei

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 1. koncert


Szeptember 30 - október 03. hétfő - csütörtök 09:00, Nyíregyháza, Vikár Sándor Zeneiskola

Állati jó zenék

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei sorozat


Október 08. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Mozart-kugli - azaz az osztrák zene ízei

Interaktív előadás


Október 08. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Mozart-kugli - azaz az osztrák zene ízei

Interaktív előadás


Október 13. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Gradus ad Publicum I.

Dömötör Máté zongorahangversenye

Közreműködik: Szovák Kitti Mónika  - gordonka

Szerkesztő, házigazda: Eckhardt Gábor

https://marczi.hu/Content/viewEvents/34/33482

RészletekRészletek

Műsor:

Anton Rubinstein: D-dúr szonáta zongorára és csellóra Op. 18, I. tétel
Frédéric Chopin: c-moll Polonaise Op. 40 No. 2
Frédéric Chopin: Fisz-dúr Nocturne Op. 15 No. 2
Frédéric Chopin: b-moll Scherzo Op. 31

Bartók Béla: Kis szvit
Aggházy Károly: Ländler-Impromptu
Aggházy Károly: Soirées Hongroises
Liszt Ferenc: Tell Vilmos kápolnája
Liszt Ferenc: Orage
Liszt Ferenc: Honvágy
Liszt Ferenc: Faust-keringő 


Október 15. kedd 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 2. koncert


Október 16. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene


Október 25. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Noi

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


Október 26. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Noi

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 2. koncert


November 08. péntek 09:30, Veszprém, Csermák Antal Alapfokú Művészeti Iskola

Szakmai nap - mesterkurzus

Kurzusvezető tanár


November 13. szerda 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 3. koncert


November 15 - 16. péntek - szombat 09:00, Budapest, Tóth Aladár Zeneiskola

I. Magyar Kortárs Kamarazenei Fesztivál 

Zsűrizés


November 17. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Gradus ad Publicum II.

 

Szerkesztő, házigazda: Eckhardt Gábor


November 20. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene


November 22. péntek 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lui

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert


November 23. szombat 19:00, Budapest, Budapest Music Center

Verdi - Lui

Az ODZ zeneszerző portré sorozata 3. koncert


November 29 - 30. péntek - szombat 09:30, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus


December 03. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Csehmegék - azaz gazdag kínálat a cseh zenei műhelyekből


December 03. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior

Csehmegék - azaz gazdag kínálat a cseh zenei műhelyekből


December 04. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene


December 05. csütörtök 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019. ősz | 4. koncert


Január 14. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


Január 14. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


Január 20. hétfő 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 5. koncert

Beavató előadás

RészletekRészletek

Liszt: Les preludes

Britten: Szerenád

Saint-Saens: III. „Orgona” szimfónia

Km: Szappanos Tibor, Tekula Endre, vez: Kovács János


Január 22. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene


Január 26. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Gradus ad Publicum III.

 

Szerkesztő, házigazda: Eckhardt Gábor


Január 30 - 31. csütörtök - péntek 09:00, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Mesterkurzus kínai diákok számára

Kurzusvezető tanár


Február 01 - 02. szombat - vasárnap 09:00, Debrecen, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Kína-EU Ifjúsági Liszt Zongoraverseny

Zsűrielnök


Február 02. vasárnap 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Beethoven - maraton

A Budapesti Fesztiválzenkar rendezvénye

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóinak hangversenye a Fesztiválszínházban

Szerkesztette: Eckhardt Gábor


Február 11. kedd 10:00, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


Február 11. kedd 11:30, Budapest, Művészetek Palotája

Hangulat Junior


Február 19. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene


Február 24. hétfő 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Gradus ad Publicum IV.

 

Szerkesztő, házigazda: Eckhardt Gábor


Február 28. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 6. koncert


Március 13. péntek 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 7. koncert


Március 18. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene


Március 22. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Gradus ad Publicum V.

 

Szerkesztő, házigazda: Eckhardt Gábor


Március 27 - 29. péntek - vasárnap 10:00, Szentendre, Vujucsics Tihamér Zeneiskola

X. Országos Verseny a továbbképző évfolyamokra járó tanulók számára

Zsűrielnök


Április 03. péntek 09:30, Veszprém, Csermák Antal Alapfokú Művészeti Iskola

Lantos Magda Zongoraverseny

Zsűrielnök


Április 19. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Eckhardt Gábor zongorahangversenye


Április 21. kedd 17:45, Budapest, Zeneakadémia Nagyterem

Az ODZ bérletsorozata a Zeneakadémián | 2019-20 | 8. koncert

Beavató előadás

RészletekRészletek

Schoenberg: Megdicsőült éj

Brahms: IV. e-moll szimfónia

Vez: Stanislav Kochanovsky


Április 22. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene


Május 03. vasárnap 09:00, Tokió/Japán, Egyetem

Japán Bartók Zongoraverseny

Zsűrizés


Május 04. hétfő 09:00, Tokió/Japán, Egyetem

Mesterkurzus


Május 10. vasárnap 19:00, Budapest, Marczibányi Téri Művelődési Központ

Gradus ad Publicum VI.

 

Szerkesztő, házigazda: Eckhardt Gábor


Május 13. szerda 18:30, Budapest, Jókai Anna Szalon

Vizizene